Pazartesi , 20 Mayıs 2024

Helal ve Sağlıklı Yaşam Kulüplerine bir yenisi eklendi


DİYARBAKIR – 
Helal ve Tayyib Lokma’da farkındalık meydana getirmek ve toplumdaki gerçek dışı algılar yerine doğru algılar oluşturmak maksatlı çalışmalar yapan Helal ve Sağlıklı Yaşam Kulüplerine bir yenisi eklendi.

Helal gıda gönüllüleri önderliğinde özelde üniversite gençliğine genelde topluma hitap edecek olan Dicle Üniversitesi Helal Gıda ve Sağlıklı Yaşam Kulübü kurulduğunu duyurdu.

Sosyal medya üzerinden attığı “Helal Gıda ve Sağlık Yaşam alanında bilinçlenmek ve ümmeti bilinçlendirmek için yola çıktık. Gayret bizden tevfik Allah’tandır”  tweeti ile kurulduklarını duyuran ve kısa adı HESAK olan kulüp bugün itibari ile faaliyetlerine başladı.

“Hocalarımızdan ve öğrenci arkadaşlarımızdan destek bekliyoruz”

“Yeryüzündeki rızıkların helal ve tayyib olanlarından yiyiniz” ayetlerini hayatlarına geçirmeyi ve bunu tüm İslam Âlemi’ne ulaştırmayı amaçladıklarını ifade eden HESAK Başkanı M. Zeki Aygur, “Helal Gıda Gönüllüleri olarak bu yolda yaptığımız emri bi’l maruf ve nehy’i anil münker için siz değerli hoca ve öğrenci arkadaşlarımızdan destek bekliyoruz. Çünkü bir insanın inancına göre yiyip içmesi ve kullandığı ürünlerde alkol ve domuz mamullerinin olup olmadığını bilmesi en temel haklarından ve en önemli kulluk vazifelerindendir.” dedi.

“Düştüğümüz zilletlerin temelinde bilgisiz topluma dönüşmüş olmamız yatmaktadır”

Dicle Üniversitesi’nde tanışma, tanıtma toplantısı ve konferans için dilekçelerini verdiklerini dile getiren Aygur, “Ümmetçe düştüğümüz zilletlerin temelinde bilgisiz ve bilinçsiz bir topluma dönüşmüş olmamız yatmaktadır. Düşüncemizde, davranışlarımızda ve hareketlerimizde İslami ölçüleri referans olarak almak zorunda bulunduğumuz halde; bilgisizlik ve doğru bilgiyi araştırmada gösterdiğimiz tembellik ve umursamazlık günlük hayatımızın her kademesinde karşılaştığımız olaylarda bilinçsiz, yanlış ve İslami ölçülerin dışında tepkiler vermemize neden olmaktadır.” ifadelerini kullandı.

Dicle Üniversitesi Helal Gıda ve Sağlıklı Yaşam Kulübü

Twitter adresimiz : https://twitter.com/du_hesak

Facebook adresimiz : https://goo.gl/9hKw9r

İletişim için : duhesak@gmail.com

About Feyza Gezginweb

Check Also

17 Ramazan Dünya Helal Günü Makale Yarışması

1- Yarışma konusu “Sürdürülebilir Boykot: Helal Gıda” olarak belirlenmiştir. 2- Yarışma herkese açıktır. 3- Yarışmaya …