Pazartesi , 20 Mayıs 2024

Üniversitelerde “Helal ve Sağlıklı Yaşam Kulübü” açılıyor

PicsArt_1445266514834GİMDES Gönüllüleri bir yeniliğe daha imza atarak üniversitelerde “Helal ve Sağlıklı Yaşam Kulübü” kuruyor

HABER MERKEZİ – Marmara ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde okuyan GİMDES Helal Gıda Gönüllüleri bir yeniliğe daha imza atarak “Helal ve Sağlıklı Yaşam” adıyla üniversitelerde kulüp kurarak helalin sesi oluyor.

Üniversiteli  Gıda ve İhtiyaç Maddelerini Denetleme ve Sertifikalandırma Araştırmaları Derneği (GİMDES) Gönüllüleri “Helal ve Sağlıklı Yaşam Kulübü” kurarak üniversitelerinde  helalleşmesini hedefliyor. Alanında bir ilk olması beklenen bu kulüp çalışması diğer üniversiteler için öncülük olacak.

GİMDES Gönüllüleri öncülüğünde açılması planlanan “Helal ve Sağlıklı Yaşam Kulübü” üniversite öğrencilerinin helal ve sağlıklı yaşam konusunda bilgi seviyelerini arttırmak ve bu konuya gösterilen hassasiyetin oluşmasını ve artmasını sağlayacak aktiviteler yapmayı amaçlıyor.

İslam’ın emir ve yasaklarına uygunluk açısından kulüplerin yönetim kurulu bay bayan karışık olmayacağı kulüpte, kulübün kurulmasına erkek gönüllüler öncülük ediyorsa yönetim kurulu erkeklerden, bayan gönüllüler öncülük ediyorsa yönetim kurulu bayanlardan oluşacak.

Ekim ayı içerisinde açılması beklenen Kulübün logo çalışmaları devam ediyor. Üniversiteliler kulüp kurma çalışmaları hakkında gerekli bilgileri alarak bir danışman hoca öncülüğünde “Helal ve Sağlıklı Yaşam Kulübü” kurabilecek.

Bu hayırlı hizmete vesile olmak veya konu  ile ilgili soru sormak isteyen kardeşlerimiz gimdesgonullu@gmail.com adresinden bizlere ulaşabilirler.

Haydi üniversiteli; şimdi ümmeti kurtaracak “helal” davanı herkese oku, yaşa, yaşattır ama boş durma. Unutma, sen çalıştıkça ferahlayacak ümmet.

About Harzemşah

Ne ağır imtihandır, başındaki, Sakarya! Binbir başlı kartalı nasıl taşır kanarya? NFK

Check Also

17 Ramazan Dünya Helal Günü Makale Yarışması

1- Yarışma konusu “Sürdürülebilir Boykot: Helal Gıda” olarak belirlenmiştir. 2- Yarışma herkese açıktır. 3- Yarışmaya …