Salı , 28 Haziran 2022
Son Haberler
BİR KURBAN BAYRAMI DAHA İDRAK EDİYORUZ

BİR KURBAN BAYRAMI DAHA İDRAK EDİYORUZ

Bir Kurban Bayramı daha geldi. Bu Bayramın Ülkemize, Tüm Müslümanlara Hayırlar getirmesini Yüce Rabbimizden diliyoruz.

“Kurbanlık büyük baş hayvanları da sizin için Allah’ın dininin nişanelerinden kıldık. Sizin için onlarda hayır vardır. Onlar saf saf sıralanmış dururken (kurban edeceğinizde) üzerlerine Allah’ın adını anın. Yanları üzerlerine düşüp canları çıkınca onlardan siz de yiyin, istemeyen fakire de istemek zorunda kalan fakire de yedirin. Şükredesiniz diye onları böylece sizin hizmetinize verdik.” HAC SÛRESİ(36)

“O Halde, Rabbin için namaz kıl, kurban kes.” KEVSER SÛRESİ (2)

“Biz, (İbrahim’e) büyük bir kurbanlık vererek onu (İsmail’i) kurtardık.” SÂFFÂT SÛRESİ(107)

“Her ümmet için, Allah’ın kendilerine rızık olarak verdiği hayvanlar üzerine ismini ansınlar diye kurban kesmeyi meşru kıldık. İşte sizin ilahınız bir tek ilahtır. Şu halde yalnız ona teslim olun. Alçak gönüllüleri müjdele! “ HAC SÛRESİ(34)

“(Ey Muhammed!) Onlara, Adem’in iki oğlunun haberini gerçek olarak oku. Hani ikisi de birer kurban sunmuşlardı da, birinden kabul edilmiş, ötekinden kabul edilmemişti. kurbanı kabul edilmeyen, “Andolsun seni mutlaka öldüreceğim” demişti. Öteki, “Allah ancak kendisine karşı gelmekten sakınanlardan kabul eder” demişti.” MÂİDE SÛRESİ(27)

“Kim,imkânı olduğu halde kurban kesmezse mescidimize/camimize yaklaşmasın” (İbni Mace, Edahi,2)

Resul-i Ekrem (s.a.v) birçok Hadis’i Şeriflerinde,hali vakti yerinde olanların kurban kesmelerini emretmiştir. Kendileri de her yıl bizzat bu vecibeyi yerine getirmişlerdir..

Bayramlar, dargınlıkların bitirildiği, insanların barıştığı, kardeşçe kucaklaştığı günlerdir. Kurban Bayramımız hayırlara vesile olsun. İSLAM Ümmetinin birliğine dirliğine, dünyadaki mazlumların kurtuluşuna, insanlığın huzur, barış ve hidayetine vesile olsun. Her şeye kadir olan Yüce ALLAH, bizleri,doğru yoldan ayırmasın! Helal ve Tayyib bir hayat için elzem olan Helal ve Tayyib gıdalarla rızıklandırsın. Mübarek Kurban Bayramında, Kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi, bağışlayıcı ve merhamet edici Yüce Allah tüm dualarımızı kabul buyursun. Kurban Bayramımız hayırlara vesile olsun. İSLAM ÜMMETİNİN BİRLİĞİNE DİRLİĞİNE, MAZLUMLARIN KURTULUŞUNA, INSANLIĞIN HUZUR, BARIŞ VE HİDAYETİNE VESİLE OLSUN.

Bu mübarek günlere eriştiren Rabbimize mahlukatı sayısınca hamd -ü senalar olsun. Sizlerin ve Tüm islam Ümmetinin Kurban Bayram’ını Kutlar, Hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’dan niyaz ederiz.

Hakkında Admin

Bi Dükkan