Cumartesi , 22 Haziran 2024

GİMDES Gönüllüleri, 14-19 Mayıs tarihleri arasında Gençlik Fuarındaydı

İSTANBUL – Helal Gıda’yı en iyi şekilde temsil etmek amacıyla 14-19 Mayıs tarihleri arasında Gençlik Fuarında stant açan, GİMDES Gönüllüleri fuar alanında yaklaşık 40 STK ve Gençlik yapılanmasını ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi verdi. E-4 No’lu stantta 09.00-20.00 saatleri arasında 6 gün boyunca aktif olan GİMDES Gönüllü standı büyük bir ilgi ile karşılandı.

Binlerce kişinin bilgi almak için geldiği stantta ziyaretçilere helal gıda ve sağlıklı yaşam hakkında bilgiler verildi. Ayrıca sorulan sorulara cevap veren öğrencilere hediyeler verildi. GİMDES Gönüllü standını GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Büyüközer, Başdenetçi Ahmet Tunç Cengiz, il temsilcileri ve yabancı ülkelerden gelen öğrenciler ziyaret etti. Başbakan yardımcısı Numan Kurtulmuş’a helal yaşam dergisi ve broşürleri takdim edildi.


GİMDES Gönüllü standında 6 gün boyunca GİMDES ve GİMDES Gönüllülerin ulusal ve uluslararası çalışmalarından bahsedildi, merak edilen sorular cevaplandı ayrıca konuya ilgi duyan gençlere dergi ve broşürler dağıtıldı. Helal Gıda’yı en iyi şekilde temsil etmek amacıyla stant görevlileri fuar alanında yaklaşık 40 stk ve Gençlik yapılanmasını ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Fuarın 2. Gününde GİMDES Teknik bilim kurulu üyesi Hamit Akçay tarafından “Helal yaşamda gençlik” konferansı verildi. 5. Gününde ise GİMDES Gönüllü Başkanı, Başkan yardımcısı Yusuf Duru ve Diyarbakır il temsilcisi M. Zeki Aygur tarafından gönüllük üzerine bir panel düzenlendi. GİMDES Gönüllülerinin çalışmalarının anlatıldığı konferans ve panellere çok sayıda katılımcı katıldı. Misafirlere çeşitli ikramlarda bulunuldu.

GİMDES Gönüllü standında ayrıca Helal ve Sağlıklı Yaşam kulüplerinin tanıtımı yapıldı. Kulüp kurmak isteyenlere yol haritası çizildi. GİMDES Gönüllü temsilcileri stantta ikram edilen ürünlerin sponsorları olan Afia, Gürsoy, Meysu, Hamidiye, Tadelle ve Nudo’ya teşekkürlerini iletti.

About Feyza Gezginweb

Check Also

GİMDES GÖNÜLLÜ 7. HELAL YAŞAMDA GENÇLİK KONFERANSI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İlki 2015 yılında gerçekleştirilen Helal Yaşamda Gençlik konferansı TÜGVA Genel Merkez Konferans Salonunda erkek ve …