Pazartesi , 22 Nisan 2024

GİMDES Gönüllüleri aylık istişare toplantısını gerçekleştirdi

İSTANBUL – GİMDES Gönüllülerinin ayda bir kez yaptığı istişare toplantısı bölge temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıya GİMDES Gönüllü Başkanı, Başkan Yardımcıları Yusuf Duru ve Mücahid Ceylan, İstanbul İl Temsilcisi Mustafa Enes Yılmaz, Ankara İl Temsilcisi M. Volkan Özkan, Diyarbakır İl Temsilcisi M. Zeki Aygur katıldı.

Kuranı kerim tilavetiyle başlayan toplantı GİMDES Gönüllü Başkanı’nın gündem değerlendirmesi ile devam etti. Geçen yılki belirlenen hedeflerin üstüne çıkıldığını ifade eden GİMDES Gönüllü Başkanı, ilerleyen dönemler için gönüllülerin aktif rol alması gerektiğini vurguladı.
“Akademik çalışmalara önem verilmesi gerekir”
GİMDES Gönüllülerin çalışmalarının daha iyi seviyelere getirilmesi için Helal ve sağlıklı yaşam kulüplerinin akademik çalışmalara önem vermesi gerektiğini dile getiren GİMDES Gönüllü Başkan Yardımcısı Yusuf Duru, bu noktada çalışma yürütecek öğrenci arkadaşlara GİMDES Gönüllülerinin yol gösterici bir tutum sergileyeceğini söyledi.
“Vazifeden kaçmak yerine vazifenin sorumluluğunu üstlenmek zorundayız”
Helal gıda gönüllülerinin vazifeden kaçmak yerine o vazifenin sorumluluğunu üstlenmek zorunda olduklarını dile getiren M. Zeki Aygur, “Helal gıdanın grubu, cemaati, partisi yoktur. Tüm Müslümanlar helal ve temiz yiyeceklerle beslenmek zorundadır. Bu nedenle hepimiz el ele vermek ve bu davayı yükseltmek zorundayız. Biz bir olursak, beraber olursak GİMDES Gönüllülerinin çalışmalarını en iyi seviyeye getireceğimize inanıyorum.” ifadelerini kullandı.
“İstanbul ili için yakın zamanda program gerçekleştireceğiz”
İstanbul ili olarak gönüllüler ile sıkı bir ilişki içinde olduklarını bu vesileyle tanışma ve ziyaret toplantıları gerçekleştirdiklerini hatırlatan Mustafa Enes Yılmaz, İstanbul ili için yakın bir zamanda tüm gönüllülerin katılacağı bir program gerçekleştireceklerini dile getirdi.
“Ziyaretlere daha fazla önem verilmesi gerekir”
Ankara GİMDES Gönüllülerinin katılımıyla her ay farklı bir kuruma ziyaret gerçekleştirdiklerini aktaran M. Volkan Özkan, ziyaretler esnasında çok olumlu geri dönüşler aldıklarını ifade ederken her ilin ziyaretlere önem vermesi gerektiğini vurguladı.
“Darul Helal Medresesi projesi için insanların gönüllerine hitap etmeliyiz”
GİMDES Başkanı Hüseyin Kami Büyüközer’in Darul Helal Medresesi projesine değinen Mücahid Ceylan bu konuda gönüllüler üzerine çok büyük işler düştüğünü, gönüllülerin bu proje ile ilgili çalışmalarını artırması gerektiğini dile getirdi.

İki oturum şeklinde düzenlenen toplantı verilen yemek arasının ardından devam etti. Toplantı sonucu alınan kararların bazıları şöyle;

1- GİMDES Gönüllü kurum kimliği en kısa zamanda oluşturulacaktır.
2- Sosyal medya hesapların resmileştirilme işlemi yapılacaktır.
3- 12 Mart’ta Helal Yaşamda Gençlik Konferansı yapılacaktır.
4- Diğer STK’larla ortak çalışma yapılması ile ilgili karar alındı.
5- İstanbul ekibi için 18 Şubat’ta 3. Gönüllü buluşması yapılmasına karar verildi.
6- Türkiye’nin her yerine helal ürün kargosu çalışması başlatılacağı kararı alındı.

(M. Zeki Aygur)

About Harzemşah

Ne ağır imtihandır, başındaki, Sakarya! Binbir başlı kartalı nasıl taşır kanarya? NFK

Check Also

GİMDES GÖNÜLLÜ 7. HELAL YAŞAMDA GENÇLİK KONFERANSI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İlki 2015 yılında gerçekleştirilen Helal Yaşamda Gençlik konferansı TÜGVA Genel Merkez Konferans Salonunda erkek ve …