Pazartesi , 22 Nisan 2024

HELAL ÜRÜN SATIŞI YAPTIĞINI SÖYLEYEN İNTERNET SİTELERİNE DİKKAT!…

“Ey îmân edenler! Karşılıklı rızâya dayanan ticâret olması hâli müstesnâ, mallarınızı, bâtıl (haksız ve harâm yollar) ile aranızda (alıp vererek) yemeyin! Ve kendinizi helak etmeyin! Allâh size karşı pek merhametlidir.” (Nisâ. 4/29)

Son günlerde gönüllü kardeşlerimizden, bazı satış sitelerinin GİMDES tarafından tanınıp tanınmadığı soruluyor. Bunlardan bir tanesini çok soruyorlar İnternette kendisini, ” Helalsitesi.com-Gimdes Helal Gıda ve Helal Sertifikalı Ürünler Sitesi” anonsu ile tanıtan bir site. GİMDES’in izni ve denetiminde olan bir site değildir. Sadece bu site değil daha pekçok benzer site:

Onlinehelal, helalmarketim, helalmarket, istehelalinden, dedeminbakkalı, helalgıdamız, helalsitesi..vs

bunlar GİMDES ismini kullanarak vatandaşı istismar ediyor. Birçok gönüldaşlarımız sual edip soruyor. Belli ki bu siteleri kurup işletenler insanların bu yanılgıya düşüp sitelerinden alış veriş yapmalarını sağlamak istemişler. Bunlara benzer maalesef GİMDES ismini istismar ederek kendilerine menfaat devşirmeye çalışan kurumlar, alışveriş marketleri, on- line siteleri faaliyet gösteriyor. Dikkat ediniz bunlar birkaç GİMDES sertifikalı ürünü göstererek, GİMDES’in onayı alınmamış birçok ürünü satmaya çalışıyorlar. Helal kelimesi dini içerikli bir kelimedir ve tüm müslümanlar tarafından takip ve muhafazası inanclarının gereğidir. Baş takipçisi ve koruycusu ise hiç şüphesiz RABBİMİZDİR. Helal sahtekârlarına cezayı Rabbimiz verecektir. GİMDES ismi bize aittir onun istismarını yaptırmamak ta bizim sorumluluğumuzdadır.

Rabbimiz buyuruyor; (Birçok canlı, rızkını kendi elde edemez. Sizin de, onların da rızkını Allah verir.) [Ankebut 60] Bir kimse, Allahü teâlâ emrettiği için çalışır, rızkını helal yoldan ararsa, ezelde belli olan rızkına kavuşur. Bu rızık, ona bereketli olur. Bu çalışmaları için de sevap kazanır. Eğer, rızkını Allahü teâlânın yasak ettiği yerlerde ararsa, yine ezelde ayrılmış olan o belli rızka kavuşur. Fakat, bu rızık ona hayırsız, bereketsiz olur. Rızkına kavuşmak için kazandığı günahlar da, onu felaketlere sürükler. Halbuki haramla, yalanla, faizle, hırsızlıkla abad olunmaz. Bu hileli ve istismarlı yollarla menfaat peşinde koşanlara alet olmamak için gözünüzü GİMDES’ten ayırmayın. Sitelerimize bakın, telefen açın,mail atın. Biz her zaman emrinizde bekliyoruz.

About Admin

Check Also

GİMDES GÖNÜLLÜ 7. HELAL YAŞAMDA GENÇLİK KONFERANSI 18 ŞUBATTA!

GİMDES GÖNÜLLÜ 7. HELAL YAŞAMDA GENÇLİK KONFERANSI 18 ŞUBATTA! GİMDES Gönüllülerinin Helal ve Tayyib yaşam …