Cumartesi , 22 Haziran 2024

HELAL LOKMA SEVDALILARI WHC İLE BİRLİKTE 2017 EKİM’DE TÜRKİYE’DE BULUŞUYORLAR

9.Uluslararası Helal ve Tayyib ürünler konferansı 23-24 Ekim tarihlerinde İstanbul/Güneşli’de Retaj Royal Otelin’de gerçekleştirilecektir.

2017 yılı Ekim ayında ülkemizde yapılacak WHC Kongresinin eşliğinde gerçekleştirmeyi düşündüğümüz 9. Uluslararası Konferans için çalışmalarımız devam etmektedir.

Nüfusu 2 Milyara ulaşan İslam dünyası dininin gereği olan Helal ve Tayyib ürün arama eylemini her geçen gün güçlendirerek sürdürmektedir. Ülkemizde Helal ve Tayyib ürünleri Sertifikalama ve Denetleme çalışmalarında 2005 yılından itibaren öncü olan GİMDES bu konunun yaygınlaşmasında önemli etkinlikler olan fuar ve konnferaslarda da öncülük yapmış; 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 yıllarında gerçekleştirdiğimiz Uluslararası Helal ve Tayyib Ürünler Konferanslarımızdan ve Fuarlarımızdan sonra bugün kesinleşen yeni konferansımızın haberini sizlere duyurmak istiyoruz.

Ülkemizden ve Malezya, Endonezya, ABD, İngiltere, Fransa, Güney Afrika, İspanya, Almanya, Hollanda, Cezayir gibi çeşitli ülkelerden konularında uzman ve saygın bilim adamlarının buluşacağı 9. Uluslararası Helal ve Tayyib ürünler konferansı 23-24 Ekim tarihinde İstanbul/Güneşli’de Retaj Royal Otelin’de gerçekleştirilecektir. (http://www.retajroyaleistanbul.com/)

Ekim ayında 11-29 akşamına kadar çok önemli etkinliklerle meşgul olacağız

• 11-15 Ekim’de HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALAMA VE DENETİM PROSEDÜRLERİ EĞİTİM PROGRAMI gerçekleştirilecektir.

• 23-24 Ekim’de Uluslararası Helal ve Tayyib Uluslararası Konferans gerçekleştirilecektir.

• 25-27 Ekim’de WHC Kongresi yapılacaktır.

• 28-29 Ekim’de WHC üyelerine “ Kalite Yönetimi Eğitimi Semineri verilecektir

KONFERANSIMIZIN KONULARI;

*Helal Standardizasyon ve Akreditasyon Otoriteleri: Sektördeki Gelişmeler, Sorunlar ve Çözümleri

*Helal Turizmin Önündeki Zorluklar ve Önerileri

*Müslim ve Gayrimüslim Ülkelerde Helal ve Tayyib Ürünlerin Üretim ve Ticaretinin Problemleri ve Çözüm Önerileri

*Helal Endüstrisinde Teknoloji ve Yenilikler

*Tıb ve Eczacılık Ürünlerinin Helal Sertifikalama Sorunları ve Çözüm Önerileri

*Çağdaş İslam Meseleleri: Helal Endüstri Işığında : Hayvanlarda Sersemletme, Etilalkol ve İstihale

GİMDES, ülkemizde dokuzuncu defa önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. 23-24 Ekim tarihlerinde, tertiplediği konferansa yurt içinden ve yurt dışından yoğun bir ilgi gösterildiği bildirilmektedir.

KONFERANSIN HEDEFLERİ:

HELAL VE TAYYİB GIDA 2017 Uluslarası Helal Gıda Konferansı aşağıdaki stratejik inisiyatifleri hedeflemiştir.

1. Müslüman toplumun Helal Gıda beklentilerini güvence altına alma

2. Helal Sertifikalı ürünlerin dünya pazarlarında yaygınlaşma trendini artırma

3. İthalat pazarlarında Türkiye için azami faydayı sağlama

4. Türkiye’yi, Helal ürünlerin yüksek seviyede kompedan bir üreticisi ve imalatçısı seviyesine yükseltme.

5. Helal ürünlerimizin yüksek kalitesi ve orijinalliği üzerinde ithalatçı ülkelerin devlet ve tüketicileri üzerinde güven oluşturma

6. İthalatçı ülkelerden Türkiye’ye yatırım akımının finansmanını kolaylaştırma

BU KONFERANSA KİMLER KATILMALIDIR?

Bu konferans, Helal gıda ve Helal gıda pazarları hakkında kıymetli bilgileri temin etmeyi ve geliştirmeyi esas alarak dizayn edilmiştir. Ayrıca, bu pazarda işlemlere başlamayı veya geliştirmeyi arzu eden girişimcilere özel destekler sağlayacaktır.

HELAL VE TAYYİB GIDA-20017, tüm bu bakış açılarına kavrayışlar sunmaktadır. Katılımcıların, Gıda teknolojisi ve Yatırım Yönetimleri ile ilgili olan gıda üreticilerinden, satıcılarından, ihracatçılarından, ikram endüstrisinden, beslenme uzmanlarından ve akademisyenlerden oluşacağı ön görülmüştür. Helal gıda, yalnızca Müslüman tüketicilere geçerlidir demek doğru değildir, bilakis hem Müslüman hem de gayri müslimler için geçerlidir. Zira, temizlik, doğallık, sağlıklı olma ve besleyicilik Helal olma şartının da ayrılmaz parçalarıdır.”

Konferans, gıda endüstri profesyonelleri, akademisyenler, öğrenciler, devlet ve hükümet temsilcileri ve ihracatçılar için düzenlenmiştir.Bu sempozyum esnasında yer alacak konuşmaların ve tartışmaların katılımcılar için faydalı ve denemeye değer olacağını düşünüyoruz. Sizleri ve meslekdaşlarınızı bu konferansa katılmak üzere davet ediyoruz.

Lütfen bu konferansa katılma isteğinizi faks veya maille aşağıdaki adresimize bildiriniz. Türkiye dışından katılacaklar istekleri halinde İstanbul-Yeşilköy hava alanında tarafımızdan karşılanacaklar, ücreti kendilerine ait olmak üzere otel rezervasyonu tarafımızdan yapılacaktır.

Teşekkür ederiz.

Organizasyon Komitesi

Tel: 0 212 438 33 18 Fax: 0212 438 33 19 Gsm: +90 507 702 87 41-+90 507 695 51 66 irtibat@gimdes.org www.gimdes.org

 

About Admin

Check Also

17 Ramazan Dünya Helal Günü Makale Yarışması

1- Yarışma konusu “Sürdürülebilir Boykot: Helal Gıda” olarak belirlenmiştir. 2- Yarışma herkese açıktır. 3- Yarışmaya …