Çarşamba , 17 Temmuz 2024

Helal Gıda Gönüllülerinin 2017 Yılı Kampı Yapıldı

“Rabbinin yoluna hikmetle ve güzel öğütle çağır ve onlarla en güzel bir biçimde mücadele et” (Nahl Suresi, 125)

“…De ki: “Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Şüphesiz, ancak selim akıl sahipleri öğüt alır” (Zümer Suresi, 9) 

Helal gıda bilincini oluşturmada en önemli faktörün hanımlar olduğunu bilmekteyiz. Hanımların bu konuda bilinçli olması hem helal hem de sağlıklı gıdaya ulaşmada hızlı mesafeler alınacağının bir göstergesidir. GİMDES Hanımlar Kurulu ilkini 2015 yılı Şubat ayında İstanbul dışından gelen gönüllü hanım kardeşlerimizle yapılan eğitim kampının 3. sünü de 11-15 Eylül 2017 tarihlerinde yaparak çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

Kampımız başta Ankara ili gönüllülerimiz olmak üzere Adana, Afyon, Bursa, Eskişehir, İzmir, Kayseri, Kahramanmaraş , Konya, Yalova gibi birçok ilden gelen hanım kardeşlerimizle gerçekleştirilmiştir. Kampımızın 2 günlük eğitim kısımda GİMDES ve Dünya Helal Vakfı’nın kuruluş ve çalışmaları hakkında Başkanımız Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER konuşmasını gerçekleştirdi. 50 yılı aşan Helal gıda mücadelelerini ve böyle bir hayatın mümkün ve yaşanılabilir olduğunu anlatan Nuran BÜYÜKÖZER Hanımefendiye, Sertifikandırma çalışmalarını anlatan Elif ELMA Hanımefendiye, Glikoz hakkında doğru bilinen yanlışları anlatan Fatma Zehra HERDEM Hanımefendiye, Hayvan kesimi ve işlenmiş et ürünlerindeki riskileri anlatan Arzu SARITAŞ Hanımefendiye, Piyasadaki ürünlerde kullanılan katkı maddelerini anlatan Füsun MENTEŞ Hanımefendiye ,kişisel bakım ve kozmetik ürünlerdeki sıkıntılar konusunda bilgiler veren Kudret LİVAOĞLU Hanımefendiye katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Kampımızın son günü Emirgan Korusunda yaptığımız piknik ile güzel saatler geçirdik. Kampımıza katılan tüm gönüllü hanım kardeşlerimize teşekkür ederiz. Ayrıca Kristal Kozmetik ve Nafia Gıda’ya ikram katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Kampımıza katılan gönüllülerimizden Rabia NEBİOĞLU kardeşimizin bize gönderdiği ve Kamp hakkında duygularını dile getiren mektubunu yayınlıyoruz:

“Geçtiğimiz Kamp hakkındaki düşündüklerim…

Bu sefer geldiğimde geçen kamplardan tanıdığım çok kişi yoktu kampta. Çoğunluğu ilk kez kampa katılan kardeşlerdi. Ama yine de tereddüt etmedim gelirken, dava bir olduktan sonra muhakkak ortak bir nokta buluruz diye düşündüm. Gerçekten de öyle oldu. En güzel günlerimi kampta geçirdim. Sabahın erken saatlerinde tek bir hedef için kalkıyoruz; Helal gıda. Gün biterken konuştuğumuz tek şey ; Helal gıda… Harika bir şey… Günlük yaşantımızda Helal gıdayı dava edinmiş insanları görmeye hasret kalıyoruz. Kampa gelmeyi dört gözle bekliyorum bu yüzden..

Kamp içeriği hakkında yorum yapmak gerekirse, aldığımız eğitim çok güzeldi. Ama benim aklımdan çıkmayan, Hüseyin hocanın hanımının anlattıklarıydı. Hüseyin hocanın “hayatın her alanında sadece İslam” demesi ve bunun dilde kalmaması, bunun için sonuna kadar çabalaması çok etkiledi beni. GİMDES kurulurken “bir ben mi varım ülkemin helal gıda problemini dert edinecek” yerine ” kimse yoksa ben varım Allahım” duruşu çok etkiledi beni. Velhasıl aslında kampta hiçbir şey anlatılmasa hiçbir eğitim verilmese bile Hüseyin hoca başta olmak üzere orda çalışan herkesin canla başla bu dava için çalışması anlamak isteyen kişilere çok şey anlatıyor. Allah hepimizi ihlasla bu yolda gidenlerden eylesin.”

GİMDES olarak biz de; Bu kardeşimize ve katılan tüm kardeşlerimize en içten duygularımızla teşekkür ediyoruz. Rabbimiz sizleri iki cihanda da azize eylesin. Sizler iyi ki varsınız diyoruz.

About Feyza Gezginweb

Check Also

GİMDES GÖNÜLLÜ 7. HELAL YAŞAMDA GENÇLİK KONFERANSI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İlki 2015 yılında gerçekleştirilen Helal Yaşamda Gençlik konferansı TÜGVA Genel Merkez Konferans Salonunda erkek ve …