Pazartesi , 22 Nisan 2024

GİMDES’ten Yetimlere Destek ve Gönüllülere Çağrı

“Kendi yetimini veya başkasına ait bir yetimi himaye eden kimseyle ben, cennette şöyle (işaret ve orta parmağını göstererek) yan yana bulunacağız.” (Müslim) ummet2x

“Bir kimse sırf Allah rızası için bir yetimin başını okşarsa, elinin dokunduğu her saç teline karşılık ona sevap vardır.” (Ahmed ibni Hanbel)

“Kalbinin yumuşamasını ve hacetinin görülmesini sever misin? Yetime merhamet et, onun başını oksa ve ona yediğinden yedir. Kalbin yumuşar ve hacetine erişirsin.” Ravi: Hz. Ebud Derda (ra)

GİMDES ve çalışanları olarak her ay 10 yetimin ihtiyacını karşılamak üzere Bir Yardım Derneği ile anlaşma yapılmıştır. İki aydır bu uygulama devam etmektedir. Yukarıda belirtilen Hadis-i Şerifler de gösteriyor ki, yetime sahip çıkmak aslında kişinin kendi için yaptığı bitmez tükenmez bir salih amel yatırımıdır. Asıl bizim olan, bizde olan mallar değil verdiğimiz mallardır. Ahirette karşımıza Allah yolunda harcadıklarımız çıkacaktır. Yapılan 1 adet salih amele yüzler belki binler kat sevapların nakşedildiği bu mübarek manevi fuar günlerini iyi değerlendirmek ve kârın çok olduğunu düşünürek bol bol sadaka ve zekat vermeyi önce nefsimizden başlayarak tüm Müslümanlara tavsiye ediyoruz. Allah yaptığımız ve yapacağımız bütün salih amellerimizi kabul buyursun. Amin..

Bu faaliyetimize katılarak ilk elde 100 yetimimize  destek olalım. Bir yetim için aylık 90tl, bir yıllık 1080tl

About Hüseyin Kâmi Büyüközer

GİMDES Başkanı

Check Also

17 Ramazan Dünya Helal Günü Makale Yarışması

1- Yarışma konusu “Sürdürülebilir Boykot: Helal Gıda” olarak belirlenmiştir. 2- Yarışma herkese açıktır. 3- Yarışmaya …