Perşembe , 13 Haziran 2024

Helal ve Tayyib Yaşamda Gençlik

1GİMDES Gönüllülerinin Helal ve Tayyib yaşam için organize ettikleri programlara bir yenisi daha ekleniyor.

GİMDES (Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalandırma Derneği) Türkiye’de ve Dünya’da helal ve haram madde ve usullerin birbirine karıştırıldığı gıda sektöründeki gidişata dur demek için 2005 yılında kurularak Türkiye’de ilk helal gıda çalışmalarını başlatmıştır.

GİMDES, Kuran’ın “Helalen Tayyiben” emrini ticari menfaatleri için kullanmadan İslam Fıkhına uygun standart oluşturan en güvenilir kurumdur. Aynı zamanda kurum bünyesinde Müslümanların bu bilgilerden mahrum olmaması için seminerler düzenlenmekte, helal gıda eğitimleri verilmekte ve dergi/kitap yayınları yapılmaktadır. Helal bir yaşam için helal beslenmenin şart olduğunu bilen ve bunun üzerine araştırmalar yapan Müslümanlar, GİMDES’in güvenirliliğinde karar kılmış ve hiçbir menfaat beklemeden bu uğurda gönüllü olmuşlardır. GİMDES Helal Gıda Gönüllüleri olarak birleşen dertli gönüllülerin hedefi, Kuran-ı Kerim’de emredilen “Allah’ın size verdiği rızıklardan Helal ve Tayyib olarak yiyin” ayetlerini uygulamak ve bunu tüm İslam Alemine ulaştırmaktır. Bu hususta helal gıda ile ilgili Rabbimizin bize emrettiği ayetleri, Peygamberimizin (SAV) bize yol gösterdiği hadisleri ve alimlerin içtihadıyla oluşan fıkhi hükümleri, gıda sistemlerindeki gayri islami usülleri ve haram lokma yemenin gerek sağlığa gerek karaktere olan etkisini programlar düzenleyerek din kardeşlerine ulaştırır. GİMDES ve gönüllülerinin Allah yolundaki bu uyumlu hareketlerinden biri de 22 Mart 2015 tarihinde Eyüp’te yapılacaktır.

GİMDES ve GİMDES Gönüllü’nün organize ettiği; Cemal Yıldırım Hoca’nın kıraatıyla, Serkan Aksarı’nın sunumuyla; GİMDES Başkanı Dr. H. Kami Büyüközer, Fatih Kalender ve Ahmet Bulut Hoca’nın konuşmaları ile yapacağımız “Helal ve Tayyib Yaşamda Gençlik” panelimize davetlisiniz.

Tarih ve Saat: 22 Mart 10.00-14.00
Yer: Eyüp Kültür Sanat Merkezi
Adres: Merkez Mahallesi Silahtarağa Caddesi No:18 EYÜP
Ulaşım: İETT Çeltik Durağı

Kayıt: Katılım için gimdesgonullu@gmail.com hesabına ad, soyad ve telefon bilgilerinizi göndermelisiniz. Program ücretsizdir.

About Feyza Gezginweb

Check Also

GİMDES GÖNÜLLÜ 7. HELAL YAŞAMDA GENÇLİK KONFERANSI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İlki 2015 yılında gerçekleştirilen Helal Yaşamda Gençlik konferansı TÜGVA Genel Merkez Konferans Salonunda erkek ve …