Pazartesi , 20 Mayıs 2024

GİMDES Gönüllüleri 3. Genel kurul toplantısını gerçekleştirdi

İSTANBUL – GİMDES Gönüllülerinin yılda bir kez yaptığı genel kurul toplantısı bölge temsilcilerinin katılımıyla GİMDES merkezinde gerçekleştirildi.

Toplantıya GİMDES Gönüllü başkanı, Helal ve Sağlıklı Yaşam Kulüpleri yetkilileri, hanım ve erkek komisyonlarından oluşan bölge, il temsilcileri katıldı.

Kuranı kerim tilavetiyle başlayan toplantı GİMDES Gönüllü başkanının geçen yılı özetlemesi ile devam etti. Geçen yılki belirlenen hedeflerin üstüne çıkıldığını ifade eden GİMDES Gönüllü Başkanı, günün gündemini okudu.

Toplantıda sosyal medya hesaplarının değerlendirilmesi yapılırken ayrıca içerik geliştirme için kurula öneriler sunuldu. Ayrıca il temsilcilerinin yorumları teker teker alındı. 2017-2018 eğitim öğretim yılı için çalışma takvimi yeniden revize edildi.

Toplantının 2. oturumunda GİMDES Başkanı Hüseyin Kami Büyüközer gönüllülere ve kulüp yetkililerine bir konuşma yaptı.

“Gençler öğrendikleri teorikleri pratiğe çevirmek zorundadır”

Konuşmasında bir toplumun en temel dinamikleri olan gençlerden bahseden Büyüközer, “ Gençler öğrendikleri teorikleri pratiğe çevirmek zorundadır. Hayat iman ve cihattır. Bu nedenle her zaman aktif olmalıyız bu davamızı başka insanlara aktarmak için çalışmalıyız. Bizler gençlerimize sahip çıkmazsak başkaları onlarla ilgilenir. Kantinlerimizin helalleştirilmesi için çok daha sarf etmeli gençlerimize helal sertifikalı ürünler sunmalıyız. En tabi hakkımızı kimseye çiğnetmemeliyiz. Hakkımızı zamanında söylemezsek çok şey kaybederiz. Yapılan kampanyaların takibini iyi yapmalı hiç bir işi eksik bırakmamalıyız.” ifadelerini kullandı

“Kulüp sayısını katlayarak çoğaltmalısınız”

“Kulüp sayısını 5’ten öteye geçirmeli ve fonksiyonel hale getirmelisiniz.” diyen Büyüközer en azından dönem sonunda bu sayısının ikiye katlanması gerektiğini belirtti.

GİMDES Başkanı Büyüközer’in konuşmalarının ardından bayan ve erkek komisyonları ayrı ayrı toplantılara girerek gönüllülere bildirilen gündem sıra ile görüşüldü. Faaliyet Raporları , üniversitelerdeki helal gıda ve sağlıklı yaşam kulüpleri, helal gıda eğitimleri ayrı ayrı müzakere edildikten sonra her iki kurul da ibra için oya sunuldu.

Sabah ve öğlen iki oturum şeklinde devam eden toplantı 18.00’de bitti. Alınan kararlar müzakere edildikten sonra sonuç bildirisi kamuoyu ile paylaşılacak. (M. Zeki Aygur)

About Feyza Gezginweb

Check Also

GİMDES GÖNÜLLÜ 7. HELAL YAŞAMDA GENÇLİK KONFERANSI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İlki 2015 yılında gerçekleştirilen Helal Yaşamda Gençlik konferansı TÜGVA Genel Merkez Konferans Salonunda erkek ve …