Çarşamba , 17 Temmuz 2024

GİMDES Gönüllüleri 2. Genel kurul toplantısını gerçekleştirdi

İSTANBUL – GİMDES Gönüllülerinin yılda bir kez yaptığı genel kurul toplantısı bölge temsilcilerinin katılımıyla GİMDES merkezinde gerçekleştirildi.
Toplantıya GİMDES Gönüllü Başkanı, hanım ve erkek komisyonlarından oluşan bölge, il temsilcileri katıldı. Kuranı kerim tilavetiyle başlayan toplantı GİMDES Gönüllü Başkanı’nın geçen yılı özetlemesiyle devam etti.
Geçen yılki belirlenen hedeflerin üstüne çıkıldığını ifade eden GİMDES Gönüllü Başkanı, günün gündemini okuduktan sonra kürsüyü GİMDES Başkanı Hüseyin Kami Büyüközer’e bıraktı.
“GİMDES’e sahip çıkmayan vebal altındadır.”
Selamlama konuşmasının ardından adeta vasiyet niteliğinde dinleyicilere bilgilerini aktaran Büyüközer, helali aramanın farz olduğunu bunun için 7’den 70’e herkesin bu davaya sahip çıkması gerektiğini ifade ederek, “Vasiyetimdir. GİMDES’e sahip çıkmayan vebal altındadır.” dedi.
Vazifeden kaçmak yerine o vazifenin sorumluluğunu üstlenmek zorundayız diyen Büyüközer, “GİMDES’in çalışmalarını daha iyi seviyeye getirmek durumundayız.” İfadelerini kullandı.
GİMDES Başkanı Büyüközer’in konuşmalarının ardından bayan ve erkek komisyonları ayrı ayrı toplantılara girerek gönüllülere bildirilen gündem sıra ile görüşüldü. Faaliyet Raporları , üniversitelerdeki helal gıda ve sağlıklı yaşam kulüpleri, helal gıda eğitimleri ayrı ayrı müzakere edildikten sonra her iki kurul da ibra için oya sunuldu. Oybirliği ile ibra gerçekleştirildi.
Sabah ve öğlen iki oturum şeklinde devam eden toplantı 17.00’de bitti. Alınan kararlar müzakere edildikten sonra sonuç bildirisi kamuoyu ile paylaşılacak.

M. Zeki Aygur

About Feyza Gezginweb

Check Also

GİMDES GÖNÜLLÜ 7. HELAL YAŞAMDA GENÇLİK KONFERANSI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İlki 2015 yılında gerçekleştirilen Helal Yaşamda Gençlik konferansı TÜGVA Genel Merkez Konferans Salonunda erkek ve …