Cumartesi , 22 Haziran 2024

GİMDES Gönüllü Gençleri 2. “Helal Yaşamda Gençlik” Konferansını Gerçekleştirdi.

ggt5
GİMDES ve GİMDES gönüllüleri işbirliği ile “Helal Yaşamda Gençlik” konferanslarının 2. ‘si yapıldı

İSTANBUL – Yaptığı hayırlı çalışmalar ile adını sıkça duyduğumuz Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Araştırma ve Sertifikalandırma Derneği (GİMDES) ve GİMDES gönüllüleri işbirliği ile Fatih belediyesi Zübeyde hanım kültür merkezinde yoğun katılımlı bir konferans gerçekleştirdi.

300’ün üzerinde katılımın olduğunu konferansta bir çok katılımcı ayakta kalmak zorunda kaldı. Program Mustafa Meral’in Kuranı Kerim tilaveti ile başladı.

Sunuculuğunu Yusuf Duruoğlu’nun yaptığı programa konuşmacı olarak GİMDES başkanı Dr. Hüseyin Kami Büyüközer ve Abdulmetin Balkanlıoğlu hoca katıldı.

Kuran-ı Kerim kıraatinden sonra açılış konuşmasını gerçekleştiren GİMDES Gönüllü Başkanı, GİMDES gönüllü organizasyonundan bahsettikten sonra Dünya Helal Vakfı ve Darul Helal Medresesi projesine ‘bir tuğla da siz koyun’ çağrısıyla katılımcıları bu hayra davet etti.

Sahabe Efendilerimizin hayatlarından örnekler vererek gençelerin dikkatini çeken Abdulmetin Balkanlıoğlu Hoca, “Biz de uyuyamıyoruz evet doğru ama biz açlıktan değil çok yemekten uyuyamıyoruz.” İfadelerini kullandı.

Gençlere hatırlatmalarda bulunan Abdulmetin Balkanlıoğlu hoca, “Hz. Ademi cennetten çıkaran ve sizi de cennetten mahrum edecek olan boğazınızdan geçen lokmadır.” diyerek helal gıdanın önemini hatırlattı.

Daha sonra GİMDES başkanı Hüseyin Kami Büyüközer’in sunumu ile devam eden programda helal sertifkalandırmanın önemine değinildi. Dünya Helal Vakfı ve Darul Helal Medresesi’nden de bahseden Büyüközer, bu hayırlı çalışmaların gençlere çok büyük katkılar sağlayacağını ifade etti.

Büyüközer “Helal sertifikalandırmanın önündeki çakıl taşları” başlığı ile sunumunu bitirdi.

Her yaştan katılımın olduğu programın sonunda GİMDES hakkında bilgi almak ve GİMDES  Gönüllüsü olmak isteyenlerin sayısı fazla idi.

Konferans sonrasında katılımcıların soruları cevaplandı. Ayrıca Yusuf Duruoğlu, programın sponsorları olan Afia, 7K Dağıtım Sunset Gıdaya teşekkür etti.

Programın sonunda katılımcılara ikramların ve tanıtıcı broşürlerin olduğu bir paket hediye edildi.

  ggt4ggt7ggt1

About Feyza Gezginweb

Check Also

GİMDES GÖNÜLLÜ 7. HELAL YAŞAMDA GENÇLİK KONFERANSI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İlki 2015 yılında gerçekleştirilen Helal Yaşamda Gençlik konferansı TÜGVA Genel Merkez Konferans Salonunda erkek ve …