Pazartesi , 22 Nisan 2024

GİMDES GÖNÜLLÜ 7. HELAL YAŞAMDA GENÇLİK KONFERANSI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İlki 2015 yılında gerçekleştirilen Helal Yaşamda Gençlik konferansı TÜGVA Genel Merkez Konferans Salonunda erkek ve hanım helal gıda gönüllülerinin katılımıyla icra edildi.

GİMDES ve GİMDES Gönüllü işbirliğiyle 7. Helal Yaşamda Gençlik Konferasımızı gerçekleştirmiş olmanın sevincindeyiz.

Konferans Abdülhak Navruz’un Bakara Suresi 168-172 ayetlerini okuyarak başladı.

GİMDES ve GİMDES Gönüllü video tanıtımlarının ardından GİMDES Gönüllü Başkanı Mehmet Ali Yafez selamlama konuşmasını gerçekleştirdi.

Mehmet Ali Yafez konuşmasında “GİMDES yani Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalama Araştırmaları Derneği kurulduğu 2005 yılından bugüne binlerce denetim gerçekleştirmiş ve binlerce sertifika vermiştir. Bu sertifikaların arasına yenileri eklenirken bazı sertifikalar da askıya alınmış yahut iptal edilmiştir. Bu durum bizleri göstermektedir ki canlı ve hareket halindedir. O halde biz helal gıda gönüllüleri de canlı ve hareketli halde olmalıyız.” sözlerini söyledi.

Elman Necefzade Bey Dünya Helal Vakfı’nı tanıtan konuşmasında, vakfın kuruluş ve çalışmalarını anlattı. Dünya Helal Medresesi kapsamında gerçekleşen Darul Helal Medresesi faaliyetlerini ve ilk dönem derslerinin tamamlandığını ikinci dönem derslerinin başladığını sözlerine ekledi.

Mustafa Meral Hocamız helal gıda üzerine bir sohbet verdi. Sohbetinde helal ve tayyib beslenmenin öneminden ayet ve hadislerle örnekler verdi.

GİMDES Başkanı Hüseyin Kâmi Büyüközer Hocamız konuşmasına hedefimizi hatırlatarak başladı ve kendi hayatından kesitlerle dava şuurundan bahsetti. Ashabı Kehf örneğini vererek günümüz gençlerinin örnek çıkarmasını dile getirdi.

Soru cevap kısmında söz alan minik helal gıda gönüllüleri saha çalışmalarının ne kadar mühim olduğunu gözler önüne serdi.

Konferans çekilişle 10 helal gıda gönüllüsüne Helal Yaşam Rehberi dergisi hediyesinin sonrasında konuşmacılara hediye takdimleriyle sona erdi. Katılımcılara konferans sonunda GİMDES Yayınları ve GİMDES sertifikalı ikramlık ürünler içeren hediye paketleri verildi.

Gelecek program ve etkinliklerde görüşmek üzere.

 

About Muhammed Zeki Aygur

Veteriner Hekimliği / Medya ve İletişim /

Check Also

GİMDES GÖNÜLLÜ 7. HELAL YAŞAMDA GENÇLİK KONFERANSI 18 ŞUBATTA!

GİMDES GÖNÜLLÜ 7. HELAL YAŞAMDA GENÇLİK KONFERANSI 18 ŞUBATTA! GİMDES Gönüllülerinin Helal ve Tayyib yaşam …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir