Cumartesi , 22 Haziran 2024

Erzurum GİMDES Gönüllüleri İHH’yı Ziyaret Etti

         Erzurum GİMDES Gönüllüleri ile İnsani Yardım Vakfı (İHH) yetkililerinin bir araya geldiği buluşmada ümmetin sınıfta kaldığı en önemli meselelerden olan helal gıda konuşuldu. GİMDES Gönüllüleri, İHH ofisinde; üniversite, eğitim, sosyal medya birimleri başkanları, hanımlar ve gençlik başkanları tarafından tam teşkilat karşılandı.

       Helal sertifikalamada GİMDES’e güvendiklerini ve helal gıda konusunda hassas olduklarını belirten İHH yetkilileri Suriye’ye yapılan GİMDES helal sertifikalı bebe bisküvisi yardımı projelerinden bahsettiler. Çay ikramı sırasında ise “tüm ikramlar GİMDES helal sertifikalı ürünler ile hazırlanmıştır, rahat olabilirsiniz” diye belirterek hassasiyetlerini ve samimiyetlerini vurguladılar. Helal gıda konusunda toplumun bilinçlendirilmesinin önemi önemi üzerinde duran GİMDES Gönüllüleri ile İHH yetkilileri helal gıdaya farkındalık meselesi üzerine uzun istişarelerde bulundu. Geçtiğimiz aylarda GİMDES Başkanı Hüseyin Kami Büyüközer’in Erzurum seminerine katıldıklarını ve hocamızın heyecanından, ihlasından, dava mücadelesinden bir hayli etkilendiklerini dile getiren İHH yetkileri “İHH olarak ümmetin en öncelikli meselelerinden olan helal gıdaya her türlü desteği vermeye hazırız” dedi. Artık fırınları ve firmaları dahi sorgulamaya başladıklarını belirtmeleri üzerine GİMDES Gönüllüleri “bizim amacımız da özetle; insanların artık önüne her geleni bilinçsizce tüketmeyi bırakıp herkeste firmaları ve marketleri sorgulama alışkanlığı kazandırmak ve helal gıdaya arz talebi artırmak. Bunun için de Türkiye’nin her yerinde helal gıda seminerleri düzenleyerek helal gıdadan habersiz bir tek insan dahi kalmayana dek çalışacağız” dediler. Bu konuşmanın üzerine gelecek günlerde İHH ve GİMDES işbirliği ile Erzurum’da hanımlara yönelik helal gıda semineri düzenlenmesi kararlaştırıldı.

           GİMDES’in vizyon ve misyonun, denetimlerinin ve işleyişinin uzun uzun konuşulduğu toplantıda tarafların samimi ve içten tavırları dikkat çekti Ümmetin dertleriyle dertlenen gençleri görmekten duyduğu mutluluğu dile getiren İHH yetkilileri GİMDES gönüllülerini “Allah sizin gibi dertli gençlerin sayısını arttırsın, GİMDES’in ihlaslı çizgisini bozmadan helal lokma davasında daim ve muvaffak eylesin” duaları ile uğurladılar.

         GİMDES Gönüllüleri olarak bu güzel buluşma için İHH’ya teşekkür ediyoruz.

About Feyza Gezginweb

Check Also

GİMDES GÖNÜLLÜ 7. HELAL YAŞAMDA GENÇLİK KONFERANSI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İlki 2015 yılında gerçekleştirilen Helal Yaşamda Gençlik konferansı TÜGVA Genel Merkez Konferans Salonunda erkek ve …